Muhteşem Sultan Mobil Oyunu

0
12.036 views
muhteşem sultan nasıl oynanır
Önerilen SistemMiksone Banner

Muhteşem Sultan Nedir?

Muhteşem Sultan, İOS ve Android üzerinden kullanabileceğiniz rol yapma ve similasyon oyunu olarak 2018 ortalarında piyasaya sürüldü. İyi reklamlar ve iyi grafikleri sayesinde kısa sürede birçok kişi tarafından oynanmaya başlayan oyun, Osmanlı devrinden esinlenilerek yapılmış. Asıl olarak baktığınızda ise, bir zamanların kasıp kavuran dizisi “Muhteşem Yüzyıl” a oldukça fazla benzediği görülebilmektedir. Muhteşem Sultan oyununun içinde bulunan vezirler ve cariyelerde dizi oyuncularına benzeyen simaları görebiliyorsunuz.

muhteşem sultan hilelerimuhteşem sultan apk (1)muhteşem sultan hile

Muhteşem Sultan Nasıl Oynanır?

Cep telefonunuza indirdiğiniz oyunu ilk açtığınızda, sizi otomatik olarak rastgele bir sunucuda başlatmaktadır. Oyunun birbirinden bağımsız 100’e yakın sunucusu(kanal) mevcut. Dilerseniz ilk introyu geçtikten sonra, sunucu değişimi yapabilir ve son açılan sunuculardan birisini tercih edebilirsiniz. Muhteşem Sultan, kolaylıkla bağımlılık yapan ve oldukça kolay oynanabilen bir oyun. Fakat her oyunda olduğu gibi, burada da ince noktalar ve detaylar mevcut. Muhteşem Sultan oyunu, başladığınız ilk andan itibaren sizi yönlendiriyor. Oyun içerisinde bir Hükümdarı canlandırıyor, savaşlara katılıp fetihler yapıyor, ziyafet düzenliyor ve tedbile çıkıp hareminize yeni cariye alabiliyorsunuz.

muhteşem sultan oyun hilesimuhteşem sultan ios apkmuhteşem osmanlı (2)

Oyun içerisinde bulunan harem kısmını günlük belirli aralıklar ile ziyaret ederek çocuk(varis) sahibi olabiliyorsunuz. Varislerinizin kız veya erkek olması sizi puan açısından etkilemiyor. Doğan çocuklarınızı yeterli seviyeye getirdikten sonra evlendirebiliyor ve bu durumdan puan kazanabiliyorsunuz. Oyunda canlandırmış olduğunuz hükümdarın 4 temel özelliği bulunmaktadır. Bunlar; Güç, itibar, bilgi ve politika.

muhteşem sultan yeniçeri hilesimuhteşem osmanlı (1)muhteşem sultan paye

 • Güç: Oyun içerisinde düzenlenen av ve Girit seferinde oldukça etkili olan özelliklerden birisidir. Aynı zamanda er meydanında diğer oyuncular ile yaptığınız dövüşlerde de güç özelliği işinize yarayacaktır.
 • İtibar: İtibar seviyesi her ne kadar yüksek olursa, yeniçeri(asker)kazanma şansınızda o kadar yüksek olacaktır. Muhteşem Sultan oyunu içerisinde bulunan arz odası, belli süreler ile para, tahıl ve asker kazanmanızı sağlar. İtibar puanınız yükseldikçe buradan alacağınız asker sayısı da yükselecektir.
 • Politika: Politika puanı da aynı şekilde arz odasından alınan tahıl miktarı için önemlidir.
 • Bilgi: Arz odasında kazanılan altını arttırmak için bilgi puanınızı yükseltebilirsiniz.

Muhteşem Sultan Vezir Geliştirme

Oyunun en önemli noktalarından biriside, sahip olduğunuz vezirler ve onlardan aldığınız güçtür. Oyun görevlerinizi yaptıkça ve seviyeniz yükseldikçe size farklı vezirler verecektir. Çok sayıda vezire sahip olacağınızdan hangisini geliştireceğinizde kararsız kalabilirsiniz. Muhteşem Sultan oyunu içerisinde öncelik olarak güç puanı yüksek vezirleri tercih etmelisiniz. Akabinde itibar, bilgi ve politika vezirlerini tercih edebilirsiniz. Vezirleri, görev ve etkinliklerden kazandığınız payeler ve kitaplar ile geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra altınlarınızı kullanarak vezirinize level kazandırmanız mümkün.

100 level olan vezir, oyun içerisinde bulunan birlik marketi ve çeşitli etkinliklerde verilen ağa kaftanları ile bey mertebesine yükseltilebilir. Bey mertebesi ile birlikte vezirinizi 150 seviyeye getirebilir, akabinde efendi kaftanı ile 200’e ve diğer giysiler ile 400 levele kadar yükseltebilirsiniz. Muhteşem Sultan hile önerileri vezir gelişimi için, hatta diğer kısımlar içinde işe yaramayacaktır. Daha hızlı gelişmek istiyorsanız ödeme yaparak VIP hesabı oluşturmanız gerekiyor.

muhteşem sultan

Muhteşem Sultan Paye

Oyunun en fazla sorulan sorularından birisi payelerdir. Oyuna yeni başlayan pek çok oyuncu, payenin nasıl bulunacağı ve kullanılacağı ile alakalı soru işaretleri yaşar. Muhteşem Sultan paye kullanımı için görevde veriyor olmasından dolayı bu soruları oyun sohbet bölümünde de sık sık görebilirsiniz. Paye, vezirlerinizin güçlerini ilerletebilmek için oldukça önemlidir. 4 farklı paye çeşidi bulunur; Güç, itibar, bilgi ve politika payesi. Muhteşem Sultan paye alımı için sunulan etkinliklere katılmalı ve görevleri eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Bunun yanı sıra yine görev ve etkinliklerden kazanacağınız 5 adet paye parçasından bir adet paye elde edebilirsiniz. Muhteşem Sultan paye parçası birleşimi için, alt kısımda bulunan eşya bölümüne tıklamalı ve orta kısımda göreceğiniz “Birleştir” bölümüne tıklamalısınız. Bu alanın en üstünde birleştirebileceğiniz paye parçalarınızı görebilirsiniz.

muhteşem sultan indir

Değerlendirme
 • 90%
  Genel Dizayn - 90%
 • 90%
  Grafik Tasarım - 90%
 • 90%
  Bağımlılık - 90%
 • 75%
  Eğlence - 75%
86%
Sending
User Review
78.67% (9 votes)
Önerilen Sistemler Miksone Banner

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Giriniz