Kripto Paralar Nedir?

0
399 views
kripto para madenciliği
Önerilen SistemMiksone Banner

Kripto Para Dünyası

Yakın zamanda, yaklaşık 8 ya da 9 yıl önce hayatımıza girmeye başlayan kripto para birimlerinin aslında bildiğimiz para birimlerinden de pek bir farkı yoktur. Sadece matematiksel bir algoritma ile işleyen sanal bir para birimleridir. Kripto para denince akla ilk olarak Bitcoin gelir. Fakat bu para biriminin yanı sıra yüzlerce başka para birimleri de vardır. Bildiğimiz para birimlerinin olduğu borsanın yanında da buna benzer bir şekilde işleyen coin borsası mevcuttur. Hatta yakın zamanda büyük devletlerde bu para birimlerini tanımış ve ekonomilerini bu para birimlerine göre ayarlamaya başlamıştır. Geçtiğimiz haftalarda ise Wall Street diye bilinen Amerikan borsasına Bitcoin’de adımını atmıştır. Yani işin özü bu para birimleri geleceğin para birimleri olmaya aday. Örnek verecek olursak Japonya şimdiden Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul etti ve kullanmaya başladı. Japonya’nın ardından da birçok ülkede resmi para birimi olarak tanımaya başladı. İleride de dünya genelinde global bir para birimi olarak bu coinlerin de yer alacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, herhangi bir banka ya da kuruluş ile bağlantısı olmayan sanal bir para birimidir. Bu para birimi blockchain yani coinlerin bağlı olduğu blok zincirinin ilk halkasıdır. Bitcoin ağı 2009 yılında ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıktı. Geçtiğimiz 2017 yılında popülaritesi de oldukça arttı. Dünya genelinde Bitcoin için duyulan ilgi hiç olmadığı kadar fazla oldu. Bunun doğrultusunda da bu ilgiye bağlı olarak dolara karşı oldukça değerlendi. Tüm sanal para birimleri arasında başı çeken Bitcoin kısa sürede diğer sanal para birimlerine karşıda oldukça değer kazanarak değer olarak fark attı. Geçtiğimiz bir ay içinde de 13.000 ile 19.000 dolar arasında sürekli olarak değerini korudu. Birçok kişi de Bitcoin sayesinde inanılmaz derecede büyük paralar kazandı. Size şöyle örnek verelim; 2012 yılında 10 lira ile 2 Bitcoin alabiliyordunuz. Eğer o zamandan iki Bitcoin’iniz olsaydı, şu an elinizdeki miktar 120.000 lira olacaktı. Sadece 6 yılda 10 liranız 12.000 katına çıkarak 120.000 lira olacaktı. Kısaca özetlemek gerekirse, sanal para birimleri sürekli değer kazanan ve gelecekte önemli para birimleri arasında olacaktır.

Değerlendirme
 • 70%
  İş İstihdamı - 70%
 • 70%
  Memnuniyet - 70%
 • 70%
  Kazanç Oranı - 70%
 • 70%
  Güvenilirlik - 70%
70%

Özet

Ek iş yaparak para kazanabileceğiniz birçok yöntemleri sizlerle paylaşmaya çalıştık. İster internetten para kazan istersen fiziksel işler ile para kazan. Sitemiz birçok ek iş fikri sizlere sunmak için hedeflenmiştir. Konuya yorum atarak sesinizi duyurabilir, iş modeline puan verebilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Önerilen Sistemler Miksone Banner

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Giriniz